مگس

مگس

مگس خانگی معمولی، موسکا دومستیکا در ارتباط بسیار نزدیک با انسان زندگی می کند و در تمام دنیا انشار دارد. این حشرات با تغذیه از روی مواد غذایی و مواد دفعی ، عوامل مختلف بیماری را منتقل می کنند.
در مناطقی که آب و هوا گرم است، مگس فضولات، موسکا سوربنز، به طور دقیق همان نقش مگس خانگی را ایفا می کند. این مگس با مگس خانگی ارتباط نزدیک داشته و اهمیت قابل ملاحظه ای در انتقال بیماری ها دارد. مگس های گوشت (کالیفوریده) و سایر مگس ها با انتقال عفونت های دستگاه گوارش ارتباط داده می شوند.

تلفن سفارش سریع : ۰۹۱۲۶۱۶۸۱۸۷

 

مگس ها تخم های سفید

سفید و بین ۱ تا ۲ میلی‌متر طول دارند و یکی یکی در گروه‌های کوچک گذشته می‌شوند هر مگس ماده روزانه ۲ تا ۴ بار تخم می‌گذارد، که حاصل آن ۵۰۰ عدد تخم می‌شود. چگونگی تغذیه مگس ماده در دوره زندگی لاروی، تأثیر زیادی در کیفیت و تعداد تخم‌ها دارد. وجود رطوبت مناسب و درجه حرارت ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد در سالم ماندن تخم‌ها مؤثر است. نوزاد بدون پا ظرف مدت ۲۰ ساعت در هوای گرم از تخم خارج می‌شوند و به سرعت از موادی که مادر برای تسهیل فرایند تخم‌گذاری از آنها استفاده نموده‌است، تغذیه می‌کنند.

لاروها

در روزهای آغازین لاروها هرکدام ۳ تا ۹ میلی‌متر طول داشته و به رنگ کرم روشن می‌باشد. آنها بیضی‌شکل و استوانه‌ای بوده و به صورت مخروطی، شکل گرفته‌اند. سر شامل یک دسته قلاب‌های سیاه است و رشد از ناحیه سوراخ‌های عقبی آغاز می‌شود. دهان حفره‌ای‌شکل همراه با شکاف‌های سینوسی که با حاشیه سیاه بادامکی شکل احاطه شده‌اند، از دیگر ویژگی‌های لارو است. فاصله دوران لاروی تا مگس بالغ جمعا‌۶ روز به طول می‌انجامد.
مگس خانگی ۶ تا ۷ میلی‌متر طول دارد. طول جنس مؤنث، از طول جنس مذکر بیشتر است. مگس ماده را می‌توان با توجه به فاصله بین چشمانش، از جنس نر که چشمانی نزدیک به هم دارد تشخیص داد. جنس نر دارای چشمانی قرمز و دماغی اسفنجی شکل است. در ناحیه سینه چهار خط مشکی قوس‌دار به سمت بالا وجود دارد. شکم دارای رنگ خاکستری یا زرد با خطوط میانی درهم و تیره است که از کناره‌ها هم مشخص می‌باشد.

پیشگیری :

بهسازی محیط و رعایت مسائل بهداشتی ، استفاده از حشره کش ها

تلفن تماس :

۰۲۱-۴۴۳۶۳۷۱۳
۰۲۱-۴۴۲۶۶۹۱۸
۰۲۱-۴۴۷۳۳۵۷۴
۰۲۱-۲۶۷۰۰۳۴۳
۰۲۱-۸۸۲۳۰۶۵۳

نشانی : شهران پایین تر از فلکه اول خیابان الغدیریک ساختمان سروستان شرکت خدماتی و سمپاشی پگاه ( شعبه غرب )

ایمیل : info@sprayer-pegahegharb.com

تلفن تماس مدیریت : ۰۹۱۲۶۱۶۸۱۸۷

آقای مهندس اینانلو

بخش نظرات

☎️ تماس با ما