پشه

پشه

پشه ها دارای بدنی باریک و دراز و قطعات دهانی سوراخ کننده سوزنی شکل هستند. سایر گروه ها شامل مگس های سیاه، پشه خاکی های فلوبوتوموس ، مگس های تسه تسه ، میدج های گزنده ، مگس های اسب(تابانیده ها) و مگس های اصطبل هستند.
معمولی ترین پشه که در زندگی شهری و روزمره با آن روبرو هستیم به مربوط به پشه های کولکس می باشد.

تلفن سفارش سریع : ۰۹۱۲۶۱۶۸۱۸۷

حشره خونخوار و الرژی زا که امروزه در زندگی اپارتمانی ماها نیز به وفور دیده میشود .پش ها نیز همانند سوسک های فاضلابی منشعیت از فاضلاب و تاریخچه محل و ملک مربوطه دارند .پشه ها نیز در محل های مرطوب همانند حمام دستشویی و حتی اشبزخانه ها دیده میشوند.سیستم فاصلابی خانه منشع اصلی پشه ها هستند و از ان جا بخ درون منزل سرایت کرده و پخش میشوند گاهی اوقات به قدری افزایش جمعیت میدهند که واقعا محل را در بر میگیرند .سیستم تهویه ها و هواکش ها نیز محل مناسبی برای تولید مثل پشه ها هستند .گاهی اوقات اقدامتی مثل بستن هواکش ها از پشت بام توسط ساکنین به خیال حل شدن مشکل باعث میشود فضا برای تولید مثل این حشرات بیشتر و بهتر شود .لذا در صورتی که عملیات بهینه سازی برای جلوگیری از حشرات مد نظرتان است از مشاوره رایگان متخخصین شرکت سمپاشی پگاه غرب تهران و کرج بهره مند شوید .برای حل مشکل پشه های اپارتمانی عملیات اصولی و حرفه ای سمپاشی به صورت کلی و به گونه ای که کلیع سیستم فاضلابی ساختمان و استخرها و مشاعات و راه پله ها را در بر میگیرد .پشه ها میتوانند با گزش های پی در پی عاملی برای انتقال ویروس ها و باکتری ها و همچنین الرژی های پوستی و خارشی باشند لذا بودن انها در کنار انسان ها کم خطر و بدون ازار نیست لذا هر چه سریعتر نسبت به حل مشکل و گرفتن برنامه سمپاشی اصولی اقدام نموده و مشکل را حل نمایید

کولکس ها در بعضی مواغع باعث آزار و اذیت انسان می شود. تخم ها در دسته های ۱۰۰ تایی یا بیشتر در سطح آب گذاشته می شوند و تا زمان شکفته شدن که مدت ۲ تا ۳ روز طول می کشد روی آب شناور می مانند. گونه های کولکس در طیف وسیعی از آبهای راکد، تخم گذاری می کنند. معمولیترین این گونه ها، کولکس کویین کوفاسیاتوس، یک مزاحم واقعی و ناقل فیلاریازیس بانکروفتی است، که به ویژه در آب هایی که با مواد آلی مانند زباله ، مدفوع و یا گیاهان پوسیده آلوده شده اند تولید مثل می کنند. این گونه بسیار اهلی بوده و ماده های بالغ انسان و حیوانات و در طول شب، داخل و خارج اماکن خونخواری می کنند. پشه های کولکس بر خلاف آنوفیلینه ها به هنگام استراحت روی سطح اتکا، طوری قرار می گیرند که سینه و شکم آنها ، کم و بیش موازی سطح اتکا باشد. در پشه ها فقط جنس ماده خونخواری می کند . در سیکل گنوتروفیک پرورش تخم پشه حداقل نیاز به یک بار خونخواری می باشد. پشه های نر خونخوار نبوده و از شهد گلها و دیگر مواد تغذیه می کنند.

روش پیشگیری

روشهای شیمیایی: در سمپاشی ها دو خط مشی در نظر گرفته می شود : سمپاشی مناطق رشد جهت از بین بردن لارو ها و شفیره های در آب. و سمپاشی ابقایی برای از بین بردن بالغ ها با خاصیت دور کنندگی تا از ورود پشه های جدید نیز جلوگیری گردد.
روشهای بیولوژیک : موجودات شکاری ( مثل ماهی گامبوزیا در مبارزه با لارو)، نرهای عقیم و …
روشهای فیزیکی : کاهش منابع رشد، پر کردن و زهکشی آبهای راکد و …

تلفن تماس :

۰۲۱-۴۴۳۶۳۷۱۳
۰۲۱-۴۴۲۶۶۹۱۸
۰۲۱-۴۴۷۳۳۵۷۴
۰۲۱-۲۶۷۰۰۳۴۳
۰۲۱-۸۸۲۳۰۶۵۳

نشانی : شهران پایین تر از فلکه اول خیابان الغدیریک ساختمان سروستان شرکت خدماتی و سمپاشی پگاه ( شعبه غرب )

ایمیل : info@sprayer-pegahegharb.com

تلفن تماس مدیریت : ۰۹۱۲۶۱۶۸۱۸۷

آقای مهندس اینانلو

بخش نظرات

☎️ تماس با ما